Hlavnou hviezdou Alfy Romeo na autosalóne v Ženeve bola prirodzene Giulia. Alfa ale nezabudla ani na Giuliettu a MiTo a nadelila im menší facelift. Oba rady sú teraz štylisticky spriaznené s Giuliou a to vďaka prednej časti s novou maskou chladiča. Označenie Giulietta a MiTo majú rovnaký font písma aj umiestnenie ako Giulia a tiež modernizované logo značky Alfa Romeo.

MiTo sa predstavilo v najšportovejšej verzie Veloce, ktorej zážihový preplňovaný motorom 1.4 MultiAir Turbo ponúka výkon 170 k v kombinácii s automatickou dvojspojkovou prevodovou TCT. Interiér verzie Veloce dostal nové športové sedadlá Sabelt v kombinácii čiernej textílie a Alcantary.

Alfa Romeo MiTo

Do ponuky motorov sa vracia dieselový motor a to konkrétne preplňovaný agregát 1.3 MultiJet s výkonom 95 k. MiTo s ním dosiahne najvyššiu rýchlosť 180 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h mu zaberie 12,5 sekundy.

Benzínové motory naďalej zastupuje 1.4 s výkonom 78 k, zážihový preplňovaný motor 1.4 MultiAir Turbo s výkonom 140 alebo 170 k (oba s automatickou prevodovkou TCT), 0.9 TwinAir Turbo 105 k a novinkou je 1.4 LPG Turbo s výkonom 120 k.

Alfa Romeo MiTo

Nové MiTo sa objaví najskôr na talianskom a francúzskom trhu v júni tohto roku a potom na ostatných trhoch.

Keďže Alfa Romeo už nepočíta s nástupcom MiTa, je možné, že ide o poslednú dizajnovú zmenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend