Najnovší prírastok do rodiny Alfa Romeo, model Stelvio predstavuje prvý pokus značky o zaradenie sa do trendu áut SUV. Zaujať chce veľkosťou a dizajnom.

SUV Stelvio s prvkami od Fiata a Jeepu

Automobilka chce svojim prvým SUV zaujať a nastaviť trend aj do budúcnosti. Aktuálne boli odfotografované testovacie zahalené autá, ktoré sa preháňajú po severnej časti Talianska. Správy hovoria o dvoch karosárskych veľkostiach. Jedna s väčšou kabínou aj pre 7 osôb a druhá so športovejšou karosériou na štýl kupé SUV.

Alfa Romeo Stelvio (4)

Platformu bude automobil zdieľať s pripravovanými stredne veľkými SUV od Fiat a Jeep. Líšiť sa budú vo výbavách, použitých motoroch. prevodovkách a v hlavnom zameraní. Keďže sa jedná o koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles), modely od Fiata budú určené pre mestskú a ľahkú off-road prevádzku, Jeep bude pre náročnejší terén a Alfa by mala poskytnúť najvýkonnejšie modely, určené hlavne pre mesto a veľmi ľahký terén. Niečo na štýl Porsche Macan, alebo BMW X3.

Motory si SUV požičia pravdepodobne aj z Alfa Romeo Giulia, takže 2,2 dieselové a 2,0 benzínové motory s rôznym výkonovým naladením a s automatickými aj manuálnymi prevodovkami. Samozrejmosťou bude aj voliteľný pohon všetkých kolies.

Trojlitrová benzínová benzínová V6-ka s dvomi turbami, z vrcholného modelu Giulia Quadrifoglio Verde, by sa mohla objaviť aj v novej Alfe Stelvio. Konkurovať by tak mohla najvýkonnejším SUV od Porsche, Audi, BMW alebo Mercedes.

Alfa Romeo Stelvio (5)

V interiéri sa objavia pravdepodobne hlavné prvky takisto z modelu Giulia, čo je samozrejmé keďže obidve sú postavené na spoločnej platforme FCA.

Do budúcna prinesie modifikácia tejto platformy väčší sedan, na úrovni BMW 5 a dve ďalšie SUV pod značkou Alfa Romeo. Jedno menšie Stelvio a jedno väčšie. Alfa okrem týchto modelov prinesie ešte dva ďalšie modely, čím sa naplní a uzavrie ponuka automobilky.

Očakávané ceny a príchod na trh

Na trhy by mohlo nové SUV, prísť už koncom roka 2017, resp. na jeseň roka. Predstaviť by sa malo začiatkom roka 2017, pravdepodobne na samostatnom evente Alfa Romeo. Ako sme písali vyššie, konkurovať chce hlavne svojím výkonnostným potenciálom, zameraný na športovejšie SUV a Crossovery od Porsche, BMW alebo Audi. Cenovka sa očakáva na úrovni 40-tis. €.

Crossovery sú veľmi obľúbené o čom svedčia aj predaje skrz celo svetový trh. Preto chce Alfa priniesť aj ostatné dva modely. Okrem toho je do roku 2020 naplánovaných 7 nových modelov od automobilky. S určitosťou sa môžeme tešiť na nástupcov modelov MiTo a Giulietta.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend