Ak máte radi autá, a chcete spoznať svet výroby a hlavne vývoja toho najlepšieho, čo nám 4 kolesá poskytujú, určite si pozrite tento dokument.

Dokument APEX: Príbeh hyperauta

APEX (1)

Christian von Koenigsegg

Zachytáva približne 3 roky rozhovorov a fází vývoja. Na jeho tvorbe sa podieľali najlepší z najlepších v automobilovej novinárskej brandži. Sleduje príbeh švédskeho podnikateľa Christian von Koenigsegga. Ten si dal za cieľ vytvoriť to najlepšie mega auto, ktoré dosahuje dokonalé parametre a pritom dokáže konkurovať súčasnej špičke. A o ktorom modeli Koenigseggu, to vlastne je ? O modeli One:1 – 2,5 miliónovom hyperaute, ktoré má dokonalý pomer váhy a výkonu. Ten konkrétne dosahuje hodnotu 1360 koní. Vo filme uvidíte zákulisie a porovnávanie s Porsche 918, Ferrari La Ferrari, McLaren P1 a Pagani Huayra a Zonda Revolucion.

Rozhovory s novinármi

McLaren P1

McLaren P1

Na dokumente spolupracovali aj súčasní svetoví experti, automobilovej novinárčiny. Okrem hlavných hrdinov, teda vývojárov a inžinierov projektov hyperáut, sa vo filme objavia napr. Chris Harris z nového Top Gear, Alex Roy autor mnohých skvelých projektov, Dan Neil z Wall Street Journal, Mike Spinelli zakladateľ Jalopnik alebo Dan Greenawalt. Posledný menovaný stojí za vývojovým štúdiom Turn 10, ktoré prinieslo na svet sériu hier Forza.

Určite odporúčame vidieť tento dokument. Jedná sa o špičkové dielo a po jeho zhliadnutí, sa budete na hyperautá pozerať inak, ako len na hračky pre bohatých.

Pozrieť si ho môžete zakúpením na oficiálnej stránke, alebo cez služby Netflix a Vimeo On Demand

Link na oficiálnu stránku dokumentu TU

Foto: APEX, Jalopnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend