Nástupca populárneho modelu SX4, ktorý bol predstavený v roku 2013, dostal pravdepodobne, konečnú podobu pre nový modelový rok 2017. Predstavenie prebehlo veľmi potichu, bez žiadnych oficiálnych oznámení, v susednom Maďarsku. Jediné fotky, ktoré si medzi prvými všimol portál Rushlane.com, sa objavili, trochu netradične, na Instagrame.

Európska verzia, má inovovanú hlavne prednú časť, interiér bol prispôsobený najnovším trendom s pridaným novým infotainment systémom, ktorý sa objavil už vo Vitare, prípadne v novom Balene a pod kapotou sa objaví nová pohonná jednotka BoosterJet, známa z agresívnejšieho modelu Vitara S.

V prednej časti môžeme vidieť nové predné svetlá, nový predný nárazník, nové hmlovky a novú výraznú masku chladiča, s agresívnejšou kapotou, ktorú dopĺňajú zmenená grafika zadných svetiel a nový dizajn kolies.

Štandardné pohonné jednotky v objeme 1.6 litra, v benzínovej aj v dieslovej verzií ostávajú, dostanú však štandardne 6 st. manuálnu prevodovku. Novinkou bude preplňovaný, benzínový motor BoosterJet v objeme 1.4 litra, s výkonom 140 konských síl.

Na ostatné oficiálne údaje a fotky si budeme musieť počkať na jesenný parížsky medzinárodný autosalón.

Foto: instagram.com/csiszigram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend