Na minuloročnom frankfurtskom autosalóne, predstavil Renault svoj nový model Mégane. Zatiaľ sme poznali jeho dve karosárske verzie, hatchback a kombi. Aktuálne fotky a informácie nám predstavujú tretiu verziu sedan, ktorá nahradí veľmi obľúbený model strednej a východnej Európy – Fluence.

Oproti predchádzajúcim verziám, sa neudiali žiadne veľké zmeny. Predná časť ostala zachovaná úplne, rovnako ako interiér, v zadnej časti je vidieť inšpiráciu z väčšieho modelu Talisman. Zachované ostali aj výrazné LED predné svetlomety. Dôležitá je samozrejme veľkosť kufra, ktorá udáva hodnotu 508 litrov, čo je o niečo menej ako v prípade predchádzajúceho modelu. O málo zmenšený kufor, je pravdepodobne nutnosťou, pre zachovanie pohodlia na zadných sedadlách. Veko kufra sa bude dať otvárať aj nohou, s pomocou systému Easy Access Trunk. Pohyb nohy pod zadným nárazníkom zaznamená čidlo, ktoré následne veko kufra otvorí.

Renault Megane sedan_2016 (11)

Z výbavy ponúkne sedan, zhodnú ponuku s ostatnými modelmi. Systém R-Link 2, panoramatické strešné okno, digitálny prístrojový panel s veľkosťou 7 palcov, centrálny 8,7 palcový displej, prípadne head-up displej. Bezpečnostný systém by mal obsahovať autonómne brzdy, parkovací asistent ako aj sledovanie jazdných pruhov. V príplatkovej výbave sa objavia aj masážne sedadlá.

Renault Megane sedan_2016 (4)

Pod kapotou môžeme očakávať štandardnú ponuku motorov, základný benzínový motor s objemom 1.6 litra, s výkonom 115 k, bude dopĺňať silnejšia preplňovaná 1.2 TCe s výkonom 130 k. Naftová ponuka obsahuje dve pohonné jednotky s objemom 1.5 litra, s výkonmi 90 k a 115 k, a silnejšiu verziu 1.6 dCi, s výkonom 130 k.

Nový sedan sa bude vyrábať v Turecku a smerovať bude na približne 20 trhov. Na Slovensko sa dostane až neskôr, oficiálne predstavenie bude na parížskom autosalóne na jeseň a predávať sa začne ešte tento rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend