Technologický gigant Google požiadal o patent špeciálne navrhnutej karosérie. Tá by slúžila ako určitá bariéra, ktorá by zabránila tomu, aby sa pri kolízii auta s chodcom, chodec nebezpečne odrazil od karosérie auta.

Už len zrazenie chodca autom je nepríjemná situácia. Čo ju robí mimoriadne nebezpečnou je odrazenie sa od karosérie vozidla a let vzduchom na cestu. Alebo horšie, ak je chodec zatiahnutý popod vozidlo alebo zasiahnutý ešte ďalším vozidlom.

Google dúfa, že eliminuje tieto aspekty dopravných nehôd so špeciálnou karosériou, ktorá by mohla byť použitá na ich autonómnych autách.

Google patent

 

Práve požiadali o patent na materiál, ktorý je chránený vrstvou pripomínajúcou vaječnú škrupinu. Tá sa pri náraze rozlomí a odhalí lepkavú vrstvu. V prípade kolízie chodca s vozidlom, zostane chodec po kolízii prilepený ku karosérii. Vďaka tomu sa predíde ďalším zraneniam, ktoré by utrpel pri lete a následnom dopade na zem. Materiál by mal zabezpečiť aj jednoduché „odlepenie“ po nehode.

Autonómne vozidlá by mali byť menej náchylné na nehody s chodcami. Napriek tomu si Google myslí, že táto technológia má budúcnosť pokým sa autonómne šoférovanie vylepší do absolútnej dokonalosti.

„Stále je tu snaha, ako vylepšiť bezpečnosť vozidiel, vrátane vývoja autonómnych vozidiel vybavených systémami na vyhýbanie sa nehodám, ktoré budú schopné vyhýbať sa všetkým nehodám. Napriek tomu, i keď takéto systémy sú vo vývoji, musíme uznať že niekedy sa stále môže kolízia medzi vozidlom a chodcom stať.“ hovorí spoločnosť.

Či už bude alebo nebude možné vyhnúť sa všetkým nehodám, tak to si nie sme istí, ale toto lepkavé riešenie je v medzičase naozaj zaujímavým. Či už to bude alebo nebude implementované, to ešte nebolo potvrdené. Hovorca Google pri rozhovore pre San Jose Mercury News povedal: “ Vlastníme patenty na mnoho nápadov… Niektoré tieto nápady sa neskôr zrealizujú do reálnych produktov, niektoré nie.“

Zdroj: CarThrottle.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend