Hlavnou hviezdou Gymkhana 9 je okrem fenomenálneho jazdca Kena Blocka aj nový Ford Focus RS, upravený pre rallycross. Zrýchlenie z 0-100 km/h, zvláda za 1.9 sekundy.

Návrat ku koreňom Gymkhana

Nové auto nahradilo hviezdu predchádzajúcich videí, upravený Hoonicorn Ford Mustang, so šialeným jazdným výkonom. Návrat k rally autu, odkazuje na prvotné Gymkhana videá, ktoré upútali pozornosť na jazdca a značky, ktoré reprezentuje.

Ford Mustang Hoonicorn
Block s novým autom preteká aj v súčasnej sérií FIA World Rallycross, kde najbližšie preteky absolvuje už tento víkend 17. a 18. Septembra v Barcelone.

Na rozdiel od predchádzajúcich videí, ktoré sa odohrávali vo vyľudnených častiach mesta, sa tentokrát jazdec preháňa autom po uzavretom priemyselnom areáli, čo umožňuje stvárať viac bláznivejších kúskov.

Niektoré kúsky sú v skutku extrémne, ako prenasledovanie vlaku, driftovanie na želeničnom priecestí ako aj škandinávsku otočku, ktorou sa zadnou časťou auta a kolesami dostane nad jazero.

Súčasťou videa je aj varovanie, aby ste sa o nič podobné nepokúšali v bežnej premávke. Takže nepretekajte sa s vlakmi, môže to skončiť zle a je to aj nelegálne.

Ford Focus RS RX Rallycross

Stredobodom pozornosti je samozrejme nové auto. Jedná sa o 600 koňový závodný špeciál, ktorý zrýchli z 0 na 100 km/h za 1.9 sekundy. Poháňa ho dvojlitrový preplňovaný benzínový motor, so stálym pohonom všetkých kolies.

Ford o aute spravil aj dokument, v ktorom si môžete pozrieť ako sa taký špeciál vyvíja a stavia.

Gymkhana 9 si môžete pozrieť tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend