Divízie Kia GT a Hyundai N, sú odpoveďou na dlhotrvajúce dominantné postavenie značiek Volkswagen GTi, Ford ST a možno uvidíme aj konkurenta pre BMW M3/M4.

Kia GT 2017

Už je to 5 rokov, čo Kia predstavila GT koncept na autosalóne vo Frankfurte. Budúci rok by mal dostať oficiálnu podobu, ktorú koncept predpovedal. Uhladená 4-dverová karoséria, zvažujúca sa zadná časť na štýl coupé, pohon zadnej nápravy a široká ponuka motorov. Do ponuky by sa mala dostať aj vrcholná motorizácia, hodná mena GT.

Vo vedení športovej divízie Hyundai-Kia, je bývalý šéf divízie BMW M, Albert Biermann. Plány pre dynamicky stavané vozidlá, sú preto v dobrých rukách.

Kia GT_1

Pod kapotou sa pravdepodobne nedočkáme benzínovej V8, avšak určite môžeme očakávať 3.3 litrový V6, s názvom Lambda. V základe produkuje 380 koní a postupne sa bude montovať aj do modelov Genesis. Konkrétne model G70 je vyvíjaný spolu s modelom GT. Pre zaujímavosť pretekárska, prevŕtaná a oturbená verzia tohto motora, dosahuje výkon cez 750 koní. Potenciál v nej teda drieme. Vzhľadom na zameranie a výkon, bude veľmi blízko konkurovať aj modelom BMW M3 a M4, ktoré majú rovnako turbo V6ku s výkonom okolo 430 koní. Samozrejme vzhľadom na cenu a kultovosť sa im bude chcieť Kia GT, len podobať.

Plány pre divíziu GT

Okrem samostatného vrcholného modelu GT, má Kia v pláne rozšíriť ponuku športovejšie orientovaných variantov GT, pre viac modelov z ponuky. Súčasne sú už v predaji Cee’d GT a ProCee’d GT. Pre budúce generácie, sa tieto modely viac priostria. Plány však rátajú aj s rozšírením na väčšie a menšie autá z ponuky automobilky. Optima GT, by mala dostať švorvalec s objemom 2 litre, a výkonom 242 koní. Budúca verzia Rio GT, chce byť odpoveďou pre Fiestu ST.

Hyundai i30N

Budúca generácia i30, je na pláne budúci rok, a prvé informácie hovoria aj o priamom konkurentovi pre Golf GTi a Ford Focus ST. Označenie by mal niesť i30N, a či sa dočkáme aj ďalších ostrých modelov N, zatiaľ nevieme.

i30N

V Paríži na jeseň, sa predstaví úplne nový model i30, z ktorého je odvodený aj vrcholný model N. V súčasnej ponuke je najostrejšou verziou i30 Turbo, ktoré ma pod kapotou 1.6 Turbo GDi, s výkonom 180 koní. i30N, bude mať pod kapotou 2-litrový Turbo motor, s výkonom cez 260 koní. Maximálna rýchlosť sa odhaduje na vyše 250 km/h. Verzia i30 Turbo, by mala aj napriek tomu ostať v ponuke.

Samozrejmosťou by mala byť prístupná cena verzie i30N, ktorá sa odhaduje na úrovni do 30 000€.

Foto: Kia, Motorauthority

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend