Šesť metrové kupé, môže znamenať sériovú výrobu, alebo len špeciálnu jedno kusovku pre obnovenú luxusnú divíziu Maybach.

Maybach coupe ako možné smerovanie modelov

Budúci týždeň, by sa mal na slávnej Pebble Beach Concours, predstaviť nový koncept kupé od Mercedes-Maybach. Minulý týždeň sme na utajenej fotografií, spoznali impozantnú siluetu tohto auta.

Maybach coupe silueta

Kupé má dĺžku, obrovských šesť metrov, čo je o 1,5 m dĺžky viac ako AMG-GT a 80 cm viac ako S-Class.

Koncept je čisto vizuálny, takže určite nepredstavuje poslednú pred výrobnú podobu, ani ukážku konkrétnej techniky. Poukazuje však na možné budúce modely pod značkou Maybach. Očakáva sa, že divízia Mercedesu, začne v budúcnosti produkovať športové modely. Aktuálne je pod touto značkou k dispozícií len jeden model, odvodený od vrcholnej triedy S-Class.

Mercedes Maybach S600

Koncept s nulovými emisiami

Rozhovor so šéfom predaja Daimler AG, Ola Källeinusom, pre server AUTOCAR, prezradil aj niečo viac o možných technických podrobnostiach. Uviedol, že po vzore materskej značky, sa bude chcieť divízia Maybach sústrediť na vozidlá s nulovými emisiami. Je to niečo, čo zasiahne celé portfólio značiek.

Maybach coupe

Je teda pravdepodobné, že pod masívnou kapotou nového modelu, bude síce veľký ale šetrný benzínový motor, spojený s už prezentovanou hybridnou technikou. Očakáva sa použitie elektromotorov a hybridnej technológie, používanej v aktuálnych modeloch od Mercedes-Benz. Možno ale uvidíme, aj niečo z technológií pre budúcnosť.

Priamych rivalov predstavujú hlavne luxusné automobily od značiek Bentley a Rolls-Royce. Predovšetkým ich zameranie na individuálne objednávkové programy. Možnosť poskladať si jedinečný kúsok, by chcel uviesť aj Mercedes. Na najprestížnejšom podujatí luxusných automobilov, chce teda predstaviť hlavne schopnosť svojich dizajnérov, postaviť špeciálny automobil pre individuálnu objednávku.

Maybach Exelero

V roku 2005, sa Maybach takto prezentoval konceptom kupé Exelero, ktoré si dal na testovacie a prezentačné účely postaviť nemecký výrobca pneumatík Fulda. Neskôr sa predalo na aukcií za 8 miliónov dolárov do USA. Aktuálne sa nachádza v prestížnej opravovni luxusných Mercedesov, vo firme Mechatronik.

AKTUALIZÁCIA:

16.8.2016, sa dostalo do médií aj video, ktoré odhaľuje viac podrobností. Môžeme vidieť dvere typu gullwing a označenie modelu, jednoducho číslom 6.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend