Uniknuté dokumenty prinášajú informácie, ktoré boli očakávané, niektoré však prinášajú potvrdenie predošlých špekulácií, ako napríklad potvrdený pickup od Mercedesu. 

Plánovací kalendár bol súčasťou interných dokumentov, prezentácie finančných výsledkov za prvý polrok 2016 a predpokladov pre ďalšie obdobie. Na základe týchto podkladov, je potvrdených 9 modelov Mercedes-Benz a 2 modely Smart, pre rok 2017.

Tento rok sa už potvrdili E-Class combi, ktoré bolo predstavené v posledných týždňoch, s trochu neočakávanou vyššou cenovkou, do showroomov sa už dostávajú prvé modely GLC coupe a nové Céčko kabriolet. Ku koncu roka sa očakáva ešte príchod malého elektrického Smarta EV, v štandardnej verzii Fortwo. Smart pre rok 2017 bude takisto v znamení elektriny. Fortwoo cabrio a Forfour prídu v plne elektrickej verzii EV.

Budúci rok by mala trieda E, ponúknuť verzie kabriolet, coupe a odolnejšiu, zvýšenú verziu All Terrain, na štýl VW Passat Alltrack a Audi Allroad. Server Autocar, priniesol fotky tohto modelu v utajenej verzii. V pláne je aj verzia s predĺženým rázvorom, či sa ale dostane na európske trhy, je otázkou. Inak by priamo konkurovala väčšiemu Sku. Najluxusnejšia trieda S, takisto prejde faceliftom. Ten sa očakával koncom tohto roka, podľa plánu bude uvedený v strede roka 2017. Trieda S, potrebuje udržať modernizačný trend, ktorému nastavilo latku BMW so svojou sedmičkou. Nedávno predstavený superšport AMG GT-R, dostane otvorenú roadster verziu s označením GT-C.

AMG GT R; 2016; Landstraße; Exterrieur: AMG Green Hell magno; neuer AMG Panamericana Grill; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 11,4 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 259 g/km AMG GT R; 2016; country road; Exterior: AMG Green Hell magno, new AMG Panamericana radiator grille; Fuel consumption, combined: 11.4 l/100 km, CO2 emissions, combined: 259 g/km

V pláne môžeme vidieť aj GLA vo verzií coupe, o ktorom sa špekuluje už dlhšiu dobu. Možno Mercedes chystá odpoveď na viac-menej potvrdené BMW X2. GLA trieda ale pravdepodobne prejde budúci rok faceliftom.

Mercedes_future_oautach (4)

Pickup v spolupráci s Nissanom

Najviac očakávaným modelom pre rok 2017, sa stane určite nová trieda pre Mercedes, pickup. O názve sa stále špekuluje, označenie GLT, sa skloňuje však často. Pickup je založený na platforme Nissanu Navara NP300. Konkurovať by mal hlavne modelu Amarok od Volkswagenu. Dizajn bude niesť odkaz viacerých modelov ako GLE, GLE coupe a GLS. V zadnej časti, podľa fotiek prototypu sú vidieť dlhé úzke svetlá.

Mercedes_future_oautach (5)

O karosárskych prevedeniach sa takisto len špekuluje, Navara ich ponúka však hneď niekoľko – king-cab, double-cab. Podľa vzoru Amaroku, by ale mal nový pickup priniesť pracovné ale aj luxusné verzie, s drevom a kožou vo vnútri. Rovnako sa špekuluje o motoroch a technike. Nissan má pod kapotou 2.3 diesel, v prípade Mercedesu sa očakávajú súčasné benzínové aj dieslové jednotky, 4 aj 6 valce, spriahnuté s manuálnymi aj automatickými prevodovkami. Informácie hovoria aj o benzínovo-hybridnom modeli.

Mercedes_future_oautach (1)

Mercedes si sľubuje od nového pickupu veľa. Pozíciu Fordu F150, Chevrolet Silverado alebo Dodge Ram, na americkom trhu asi atakovať nebude, ostatné svetové trhy sú mu ale otvorené. Možno sa dočkáme podobného prevratu, ako spôsobila trieda M, pred dvadsiatimi rokmi.

Foto: Mercedes-Benz, Autocar, Autoexpress, Autobild.de

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend