Japonský Mercedes, ako sa nazývajú automobily od Lexus, pridá do ponuky nového zástupcu svojej najväčšej triedy LS.

Lexus LS ako konkurent pre nemecké limuzíny

Po obnovovacej kúre ktorú dostali modely IS aj GS, sa najbližšie Lexus zameria na najväčší model LS. Musí toho dohnať pomerne veľa. Mercedes triedy S, dostane už facelift, BMW 7 prinieslo technologickú a dizajnovú špičku, nové Audi A8 je za rohom a veľa priaznivcov si našiel aj Jaguar XJ. Lexus LS väčšinou vždy niečím vyčnieval. Kto vyskúšal všetkých ostatných konkurentov, vie o čom je reč. Najmä vrcholný model LS 600h L, ponúkal vynikajúci výkon, obrovský komfort a veľa nových technológií. Navyše na ceste jazdil lepšie, ako čokoľvek ostatné.

Lexus LS 2018 (1)

Lexus predstavil dva zaujímavé koncepty LF-FC a LC500. Obidva dávajú tušiť ako približne bude vyzerať aj nové LSko. Trocha narastie do dĺžky a šírky, aby dorovnalo súčasných konkurentov.

Pod kapotou by sa mali objaviť hlavne benzínové, hybridné a elektrické technológie pohonu. Ako v prípade modelu LC500, uvidíme pod kapotou 5 litrovú benzínovú V8, s označením 2UR-GSE, ktorá produkuje približne 470 koní. Spárovaná bude sa 10 stupňovou prevodovkou. Áno 10 stupňovou. Toyota/Lexus predviedli aj v minulosti zapojenie viac stupňových prevodoviek do praxi. Neskôr ich nasledovali iní, konkrétne výrobca ZF, ktorý dodáva prevodovky napr. pre BMW, Rolls Royce, Bentley alebo Audi. Pre limuzínu bez športových ambícií sa viac stupňov vždy hodí.

Lexus LS 2018 (2)

Hybridný pohon bude mať na starosti celkom zvláštna kombinácia. Jeden benzínový motor V6, s obsahom 3.5 litra, dva elektrické motory, Li-Ion batérie a dve prevodovky. CVT a 4-stupňový automat. Sme veľmi zvedaví, čo všetko prinesie toto nezvyčajné spojenie.

Technológie a inovácie v kabíne

Po vzore technologicky nabitej novej sedmičky, prinesie Lexus všetky vychytávky, ktoré ponúka aj konkurencia. Môžme očakávať prepracovaný multimediálny a informačný systém, ako aj niektorú z foriem autonómneho riadenia auta.

Lexus LS 2018 (4)

Samozrejmosťou bude veľký, priestranný a kvalitný interiér a veľmi dobre odhlučnená kabína. Povráva sa, že po vzore súčasných modelov NX a RX, sa prenesú vychytávky typu premenlivého osvetlenia v interiéri, automatická klimatizácia spolupracujúca s vyhrievaním a odvetrávaním sedačiek.

Uvidíme aj nové a vylepšené bezpečnostné prvky, ako 360 stupňová a panoramatická kamera, aktívne monitorovanie okolia auta počas jazdy, inteligentný pohon všetkých štyroch kolies, úplne automatické diaľkové svetlá, spojené pravdepodobne s výhradne LED svetlami, ktoré Lexus priniesol medzi prvými aj v predchádzajúcej verzií LS.

Predstavenie sa očakáva na jar roka 2017 a predaj začiatkom roka 2018.

Foto: Lexus, Autoexpress

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend