Konkurent pre Nissan Quashqai v Európe príde na trh v druhej polovici roka 2017. Jeep Compass sľubuje zmenšeninu obľúbeného Grand Cherokee.

Jeep Compass vyrábaný v Brazílií

Odhalenie modelu prinieslo oslavu začiatku produkcie modelu Compass. Vyrábaný bude v Brazílií v meste Goiana. Veľa informácií k novému modelu zatiaľ koncern Fiat Chrysler neposkytol, očakáva sa, že tak urobí v Novembri na autosalóne v Los Angeles.

Informácie, ktoré sú ale už teraz jasné hovoria o novej platforme, ktorá je predĺženou platformou na ktorej je postavený Fiat 500X alebo Jeep Renegade. Compass teda bude zasadený v ponuke medzi menšími modelmi koncernu a väčšími modelmi ako je Grand Cherokee.

Jeep Compass v drsnejšej výbave Trailhawk

Ponúka alternatívu pre zákazníkov, ktorý zvažjú kúpu áut ako je Nissan Qashqai, Ford Kuga, Volkswagen Tiguan prípadne novú Škodu Kodiaq.

Dizajn a styling je ovplyvnený väčším bratom Grand Cherokee zvnútra aj zvonku. Ukazuje ale aj prvky menšieho modelu Renegade ako aj koncernových bratov.

Lepšia prejazdnosť terénom

Samotná značka Jeep má v koncerne postavenie automobilky, ktorá prináša na trh drsnejšie modely áut, vhodné aj do nepriaznivejších podmienok a do terénu.

Pohon prinesie 17 rôznych variánt spojení s motorom a pohonom na nápravy. V ponuke budú varianty s pohonom prednej nápravy ako aj s pohonom na všetky štyri kolesá.

Jeep Compass interiér

Jeep Compass bude globálny model v ponuke na trhoch vo vyše sto krajinách. Jeep sľubuje najlepšie parametre pre jazdu na nespevnených cestách a na off-roadových radovánkach. Samozrejme, v rámci normy.

Veľkou prioritou je aj toľko skloňovaná nízka spotreba a nízke emisie nového modelu. Dúfame ale že bez budúcich škandálov.

Model Compass bude prvotne dostupný na trhoch v Severnej Amerike, v prvom štvťroku 2017, v Európe by sa mal objaviť koncom roka 2017, avšak je možné že sa tento termín skráti po Ženevskom autosalóne na jar.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend