Opel čoskoro oficiálne predstaví nový model Insignia, ktorý je v poslednej fáze vývoja a testovania. Očakáva sa celkovo lepšie, ľahšie a väčšie auto, aj vďaka použitiu jednotnej platformy.

Globálna platforma, pre globálny model

Insignia sa bude predávať na viacerých trhoch po svete, pod značkami Opel, Vauxhall a Buick. Ako to je súčasným zvykom, pre ušetrenie nákladov na výrobu, sa použije jednotná platforma pre všetky trhy. To bude znamenať nárast na rozmeroch, oproti súčasnému modelu, ktorý debutoval na našich trhoch, ešte v roku 2008. Facelift priniesol v roku 2013, pár zmien v dizajne prednej a zadnej časti, ako aj zmeny pod kapotou a niekoľko nových bezpečnostných prvkov.

Dizajnovo sa Insignia radila k tým zaujímavejším modelom. Ešte aj v súčasnej dobe patrí medzi moderne vyzerajúce autá a facelift jej pomohol priblížiť sa k súčasnému dizajnovému jazyku značky.

Opel Insignia 2017 spy (6)

Najnovšie fotky, ukazujú prototyp novej Insignie, ktorý je ale príliš zahalený na to, aby sme videli konkrétne dizajnové novinky. Na fotkách je vidieť celkový nárast na dĺžke, širšiu zadnú časť a menej zvažujúcu sa strechu vzadu. To pomôže nastupovaniu na zadné sedadlá, ako aj väčšiemu batožinovému priestoru, ktorý by mal mať objem cez 565 litrov, takže bude priamo konkurovať Škode Superb.

Opel Insignia 2017 spy (2)

Insignia s novými menšími motormi

Jediné zmenšovanie príde na rad pod kapotou. Súčasný naftový motor 2.0 CDTi, by sa mal úplne vytratiť. Nahradiť ho má menší 1.6 CDTi, výkonovo v rozsahu od 130 až 170 konských síl.

Benzínová ponuka, prinesie nové motory s objemom 1.6 litra s turbom, označené skratkou SIDI, ktoré sa montujú aj do súčasnej Insignie, s výkonom 170 koní. V novej Insignii, budú k dispozícií aj dva menej výkonné varianty.

Opel Insignia 2017 spy (5)

Opel v roku 2014 uviedol koncepciu a plány na predstavenie sedemnástich nových motorov v období 2014-2018. Môžeme teda očakávať viaceré novinky pod kapotou nových modelov Opel.

Podľa vzoru súčasnej generácie, sa ráta do budúcna aj s pohonom 4×4, prevedením sedan a kombi, ako aj novej generácie ostrej verzie VRX/OPC. O verzii hatchback, ktorá sa dá objednať pre súčasný model, nie sú zatiaľ informácie. Automatická prevodovka dostane 8 stupňov, v ponuke bude aj 6-stupňová manuálna prevodovka.

Oficiálne predstavenie prebehne pravdepodobne na jesennom parížskom autosalóne. Začiatok predaja sa predpokladá na druhý štvrťrok 2017.

Foto: handi.tech, Autocar

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend