Automobilky nás poslednú dobu zaplavujú novými modelmi SUV. Novinku priniesla automobilka Peugeot, ktorá model 5008 zmenila z MPV na SUV.

Moderné technológie a sedem miest

Nová 5008 bude kombinovať priestrannosť veľkého MPV, s moderným dizajnom SUV, so zvýšeným posedom a vyššou karosériou na zvýšenom podvozku, ktorý by mal urobiť z 5008, priechodnejšou cez náročnejší terén, ako sú mestské ulice.

peugeot-5008_10

Nárast vo veľkosti je pomerne výrazný. Na dĺžku narástla o 19 cm, rázvor kolies narástol o 16.5 cm. Výška ostala identická s prvou generáciou 1.64 metra. Dizajn kopíruje aktuálnu líniu automobilky ostatných modelov. Dizajnéri mu ale pridali agresívnejší, celkovo svalnatejší výraz. Vpredu dominuje maska s veľkými svetlami a vzadu prísne zrezaná zadná časť. Na bokoch pridáva k celkovému dizajnu ostrá línia dverí, ktorá sa tiahne od predu až dozadu vozidla.

Technológie a interiér i-Cockpit Peugeot

Samozrejmosťou je moderný a výrazne inovovaný interiér.  Vnútri nájdeme druhú generáciu i-Cockpit, čo je označenie pre interiér s modernými ovládacími prvkami od Peugeot. Dominujú mu dva displeje vo veľkosti 8 palcov a 12.3 palcov, umiestnenými v stredovej konzole a pred vodičom.

peugeot-5008_4

Štandardne je každá 5008 sedem miestna. Každé zo sedadiel je samostatne nastaviteľné v piatich smeroch, vyberateľné a majú uchytenie Isofix. Pasažiéri na zadných sedadlách majú k dispozícií vlastné elektrické zásuvky, odkladacie priestory, vysúvateľné stolíky a držiaky na nápoje.

Batožinový priestor môže byť zväčšený vybratím sedadiel tretej rady, ktoré vážia menej ako 11 kg, takže manipulácia s nimi nie je náročná. V tom prípade narastie batožinový priestor na veľkosť 1060 litrov.

Vyššie výbavy majú elektrické ovládanie zadných dverí s bezdotykovým ovládaním, kedy stačí natiahnuť nohu pod zadnú časť a kufor sa otvorí.

Motory a prevodovky

Tak ako u predchodcu aj tentokrát bude ponuka pozostávať z niekoľkých benzínových a dieselových motorov. Úplným základom ponuky bude benzínova 1.2-ka s výkonom 130 konských síl, so šesť stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Väčší benzínový motor má objem 1.6 a výkon 163 koní, ktorý bude spojený výhradne s automatom.

peugeot-5008_6

Dieslová ponuka pozostáva z 1.6ky a 2.0 litra, s výkonmi od 100 do 180 konských síl. Najvýkonnejšia verzia 5008 GT bude mať dvojlitrový diesel, s automatom a výkonom 180 koní.

Aj napriek výrazu SUV, neponúkne 5008 pohon na všetky štyri kolesá, čím môže u niektorých záujemcov výrazne zaostávať oproti konkurencií.

Na našom trhu by sa mala nová 5008 objaviť v priebehu prvého štvrťroka 2017.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend