Dnes ráno, sa na srbskom Škoda fóre, objavili fotografie, ktoré ukazujú novú Škodu Kodiaq v plnej kráse. Doteraz sme mali možnosť vidieť túto novinku len čiastkovo.

Kodiaq so stylingom nového Superbu

Fotografie nasvedčujú použitie dizajnu, ktorý dostane inovovaný Superb. Tentokrát však postavené na vyššej karosérií, s pomerne ostrejšími krivkami. Predná časť si odnáša aj prvky z aktuálnej generácií Octavie. Predná časť je široká s úzkymi svetlami s integrovaným denným svietením. Pod nimi sú pravdepodobne pomocné hmlové svetlá.

Škoda Kodiaq (11)

Zadná časť predstavuje trochu tiež dizajnovú zmes medzi Superbom a Octaviou. Celkovo je ladená skôr konzervatívne, s použitím neproporčne úzkych svetiel.

Škoda Kodiaq (14)

Interiér, ktorý sa nám predstavil už aj oficiálne, obsahuje veľký centrálny displej s infotainmentom. Poznáme aj objem kufra, ktorý je úctyhodných 720 litrov. Po sklopení všetkých sedadiel bude k dispozícií priestor s hodnotou 2065 litrov. Po vzore pripravovaného VW Crossblue, ktorý bol vyvíjaný súčasne na podobnej platforme, dostane Kodiaq možnosť sedem miestnej konfigurácie.

Motory a technológie

Už teraz vieme, že benzínová ponuka bude pozostávať s preplňovaných motorov TSI. Známe sú tri varianty. Najslabšia 1.4ka TSI s výkon 123 konských síl a silnejšia verzia s 148 konský síl. Vrchol ponuky predstavuje 180 koňová verzia, pravdepodobne s objemom 1.8 litra.

Škoda Kodiaq (6)

Dieselová ponuka predstavuje štandardné dvojlitre TDI, s výkonmi od 140 do 190 konských síl. Pravdepodobne sa objaví aj úspornejšia verzia s menším motorom TDI s objemom 1.6 litra.

Motory budú spojené s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo s dvoj-spojkovým automatom DSG. Samozrejmosťou bude aj kombinácia s pohonom všetkých kolies.

Škoda Kodiaq (13)

Po vzore áut predstavených poslednú dobu, bude Kodiaq vybavený viacerými bezpečnostnými a technologickými prvkami. Po vzore VW Passat, dostane aj špeciálne funkcie asistentov riadenia pri ťahaní prívesov.

Foto: Skodaforum.rs

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend