Škoda si pre modelový rok 2017 pripravila niekoľko noviniek. Najväčšou je nahradenie štvorvalcového 1,2 TSI (81kW), trojvalcom 1,0 TSI (85kw) v Octavii. Kozmetickými dizajnovými zmenami v interiéri či exteriéri prešli všetky modely.

Citigo

Od výbavy Ambition budú v predných svetlometoch sériovo integrované LED  pre denné svietenie, výbava Style ponúkne zatmavené zadné skupinové svetlá. Pre výbavu Ambtion a Style možno zvoliť Colour-Paket, kedy strecha a kryty vonkajších spätných zrkadiel sú lakované na čierno alebo bielo.

Zvoliť bude možné aj automatickú klimatizáciu Climatronic, nový displej Maxi DOT, ako aj svetelný a dažďový senzor. Pri výbavách Ambition a Style sa štandardne nachádza pod sedadlom spolujazdca dáždnik.

Nové generácie rádií Blues a Swing disponujú možnosťou pripojenia k externým zdrojom hudby – od AUX-in, cez SD kartu až po externý USB konektor (voliteľne pre rádio Blues, sériová výbava pre rádio Swing). Rádio Swing má navyše farebný displej, šesť reproduktorov a možnosť prepojenia cez Bluetooth. Prostredníctvom neho komunikuje so smartfónom vodiča, umiestneným v novom držiaku na palubnej doske.

Aplikácie v smartfónoch s operačnými systémami iOS a Android slúžia k navigácii, zobrazeniu prevádzkových údajov automobilu, na handsfree telefonovanie a tiež umožňujú reprodukciu hudby a príjem rozhlasového signálu.

Automobily Citigo modelového roku 2017 budú na slovenský trh uvedené v lete 2016.

Fabia

Hatchback aj Combi s motormi 1,2 TSI a 1,4 TDI dostanú možnosť priplatiť si za adaptívny tempomat ACC, ktorý okrem rýchlosti jazdy udržuje tiež vodičom nastavený bezpečný odstup od automobilov pred sebou. Adaptívny tempomat pracuje v rozsahu rýchlostí od 30 do 160 km/h, systém využíva pre detekciu okolitých automobilov radarový senzor.

Škoda Fabia Combi - Parkovacia kamera s ostrekovačom a LED-osvetlením ŠPZ

Pre všetky verzie bude k dispozícii zadná parkovacia kamera s ostrekovačom a LED osvetlenie evidenčného čísla (sériová výbava od verzie Ambition). V interiéri rovnako ako v prípade modelu Citigo pribudne dáždnik pod sedadlom spolujazdca (sériová výbava od výbavy Ambition) a tiež deliaca sieť pre verziu Combi.

Rapid a Rapid Spaceback,

dostali nový variant prevedení poťahov sedadiel, kombinujúci látku a kožu. Dostupná je tiež stredová lakťová opierka vzadu a nové poťahy v čiernom alebo béžovom variante. Pre výbavy Ambition a Style sú k dispozícii aj nové vzory látok. Pre model Rapid Spaceback Monte Carlo je k dispozícii čierno čalúnená stropnica.

Ďalšou novinkou je ambientné osvetlenie, zahŕňajúce svetelné zdroje v priestoroch pre nohy pri predných sedadlách, v stredovom paneli a v odkladacích schránkach vo výplniach dverí.

Ponuku noviniek dopĺňajú na želanie dodávané chrómované okenné lišty, zadná parkovacia kamera s ostrekovačom a osvetlenie evidenčného čísla pomocou svetelných diód. Tempomat je teraz dodávaný spoločne s obmedzovačom rýchlosti. Dáždnik pod sedadlom spolujazdca je v sériovej výbave od stupňa Ambition.

Yeti a Yeti Outdoor

Pre všetky verzie je na želanie k dispozícii LED osvetlenie registračnej značky (sériovo pre výbavu Style a L&K) a v príplatkovej klimatizácii Climatronic je novo integrovaný alergénny filter.

Octavia

Štvorvalec 1,2 TSI (81 kW/110) v ponuke končí. Nahradí ho preplňovaný trojvalcový benzínový motor 1,0 TSI. Ten ponúkne o 5 koní viac – 85 kW (115 k).

Novy motor 1,0 TSI

1.0 TSI je možné kombinovať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Spotreba verzie liftback v tzv. novom európskom jazdnom cykle (NEDC) predstavuje 4,5 l/100 km (104 g CO2/km).

Motorizácia 1,4 TSI G-TEC, spaľujúca alternatívne zemný plyn alebo benzín je k dispozícii už aj so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Pre motorizácie s výkonom 110 kW (150 k) alebo vyšším je k dispozícii na želanie dodávaný adaptívny podvozok DCC (Dynamic Chassis Control), s ktorým možno nastavenie tlmičov prepínať v režimoch Comfort, Normal a Sport.

Octavia Scout má nové 18 palcové kolesá z ľahkých zliatin Pictoris, pre všetky modely, okrem verzie RS, Scout a L&K budú k dispozícii čierne 17 palcové kolesá Terron.

Phonebox pripojí smartfón k automobilu a indukčne ho nabíja, pokiaľ je k tomu telefón technicky prispôsobený. Tablet je teraz možné upevniť do špeciálneho držiaka na operadlách predných sedadiel, na konci leta bude ako voliteľná výbava nasledovať dáždnik pod sedadlom spolujazdca. Klimatizácia Climatronic má alergénny filter, nová zadná parkovacia kamera je vybavená ostrekovačom.

Superb

Pre varianty so športovým podvozkom alebo s adaptívnym podvozkom Dynamic Chassis Control (k dispozícii pre motorizácie s výkonom 110 kW/150 k alebo vyšším) je v ponuke aj riadenie s progresívnym účinkom. Pomocou špeciálne ozubeného hrebeňa sa mení pomer prevodu riadenia v závislosti od natočenia volantu a prevádzkových podmienok.

Superb Combi so štandardným podvozkom bude mať na zadnej náprave na želanie Nivomat, teda samočinnú reguláciu svetlej výšky automobilu pri premennom zaťažení nákladom. Novo je na želanie možné objednať výbavu „Personalizácia“, ktorá v spojení s Driving Mode Select uloží do pamäte nastavenia jazdného profilu, infotainmentu, polohu el. sedadiel a vonkajších spätných zrkadiel.

Ponuku kolies dopĺňajú nové kolesá z ľahkých zliatin, napríklad 19 palcové kolesá Phoenix v čiernej farbe. Interiér vrcholného modelu Superb L&K môže byť na želanie hnedý, hnedo-béžový alebo čierny.

Nové bezrámové vnútorné spätné zrkadlo má automatické clonenie, voliteľné ambientné osvetlenie ponúka ďalších sedem farieb (teraz celkom 10). Klimatizácia Climatronic novo zahŕňa alergénny filter, zadná parkovacia kamera zas ostrekovač.

Nakladanie do batožinového priestoru uľahčujú úchytné oká po stranách batožinového priestoru a rozšírená funkcia virtuálneho pedálu, ktorý teraz elektricky ovládané piate dvere nielen otvára, ale aj zatvára.

Phonebox pripojí smartfón k automobilu a indukčne ho nabíja, pokiaľ je k tomu telefón technicky prispôsobený. Infotainmentové systémy Bolero a Amundsen majú teraz väčší displej s uhlopriečkou 8 palcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend