Výroba modelu ŠKODA KODIAQ odštartovala. V závode vo východočeských Kvasinách dnes začala sériová výroba nového veľkého SUV značky ŠKODA.

„Máme veľkú radosť, že sa výroba rozbieha. Začatie sériovej výroby je pre celú spoločnosť, a najmä pre kolegyne a kolegov v Kvasinách, silným emocionálnym momentom,“ hovorí člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť Výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „V posledných mesiacoch sa všetci intenzívne pripravovali na začatie výroby nášho nového modelu kategórie SUV,“ dodáva Oeljeklaus.

S modelom ŠKODA KODIAQ vstupuje značka do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho segmentu. Najnovší model značky ŠKODA vstúpi vo februári 2017 na trh so všetkými prednosťami značky: s výrazným dizajnom a mimoriadnou ponukou priestoru, praktickou inteligenciou a inovatívnymi technológiami, ktoré možno bežne nájsť u vozidiel vyšších tried.
Výrobné zariadenia v závode ŠKODA AUTO v Kvasinách prešli pred začatím výroby najnovších modelov českej automobilky rozsiahlym rozšírením a modernizáciou. Okrem novo sprevádzkovanej zvarovne a úpravách montážnej linky boli rozšírené logistické plochy a lakovňa.

Kvasiny sú jedným z troch výrobných závodov spoločnosti ŠKODA AUTO v Českej republike. V závode aktuálne pracuje okolo 5 900 zamestnancov. Závod je tak jedným z najväčších priemyselných zamestnávateľov v Královohradeckom kraji. V súčasnej dobe zažíva závod najväčšiu modernizáciu a rozširovanie v celej svojej histórii. V nasledujúcich rokoch vzrastie výrobná kapacita tohto východočeského závodu až na 280 000 automobilov ročne. V tejto súvislosti zamestná ŠKODA približne 2 000 nových odborníkov a do roku 2018 do výstavby závodu investuje okolo 7,2 miliardy českých korún (cca. 99,9 milióna eur).

Okrem modelu ŠKODA KODIAQ schádzajú v kvasinskom závode z liniek aj modely SUPERB a YETI. V roku 2015 tu bolo vyrobených zhruba 142 000 automobilov značky ŠKODA. Automobilka pôsobí v Kvasinách už 82 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend