Sedem miestne SUV, zapadne do ponuky medzi Tiguan a Touareg. Volkswagen Crossblue, bude však prispôsobený pre americký a čínsky automobilový trh.

Ďalšie SUV do zbierky Volkswagenu

Novinka s názvom Crossblue, sa zasadí do ponuky medzi menší Tiguan a väčší Touareg. V roku 2013, sa predstavil svetu koncept s rovnakým názvom, ktorý dával tušiť dizajnovej linke, ktorú aktuálne prebral nový Tiguan a dostane nový Touareg. Čínsky portál Auto Sina pred pár dňami uviedol na svojom webe fotky, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou predstavujú, už konečnú podobu auta.

VW Crossblue_ (8)

Aj keď sa na svojich SUV bratov samozrejme podobá, odlišný je v tvare kapoty, ktorá dostala agresívnejší a svalnatejší tvar. Blatníky s kolmými otvormi na kolesá a široký postoj, tento tvar ešte viac podčiarkujú.

V interiéri sa jedná o klasickú zmes nových materiálov a dizajnových prvkov skrz produkciu automobilky. Zaujímavosťou je ponuka sedem miestnej verzie. To je dôležité pre zameranie na trhy mimo Európy.

VW Crossblue_ (1)

Hybrid a elektrický pohon pre Crossblue

Pod kapotou sa očakávajú hlavne benzínové a alternatívne pohony. Hlavne na americkom trhu, po nedávnych emisných škandáloch, nie je veľmi dieselová nálada. Jednou z implementácií dieselového motora, bude pravdepodobne použitie v hybridnej sústave s dvomi elektrickými motormi. Známemu dvojlitrovému TDI, budú pomáhať elektromotory s výkonom 55 a 115 konských síl. Jeden bude pomáhať priamo motoru, druhý bude samostatne poháňať zadnú nápravu. Takáto sústava by mohla mať spoločný výkon približne 300 konských síl a masívnych 720 Nm krútiaceho momentu.

VW Crossblue_ (3)

Fotky automobilu nám však ukazujú odznak V6 na zadných dverách. Špekulácie teda hovoria o použití benzínového alebo dieselového motora V6 od VW, ktorý bude dostupný pre niektoré trhy, pravdepodobne v najvyšších stupňoch výbavy, aby príliš nekonkuroval väčšiemu Touaregu.

Ostatné motory v ponuke budú klasické a známe štvorvalce z ponuky. Benzínové prepĺňané TSI a dieselové TDI. Štandardne bude poháňaná predná náprava, s možnosťou príplatkového pripojenia zadnej nápravy, pre pohon všetkých kolies. Ten bude vo vyšších výbavách, s výkonnejšími motormi dodávaný štandardne.

Predstavenie modelu sa udeje pravdepodobne na autosalóne v Detroite. Do budúcna chystá Volkswagen aj verziu Coupé, ktorá bude konkurovať napr. BMW X4. Okrem toho do ponuky SUV pribudnú časom ešte dva menšie modely, na základe konceptov T-Cross a T-Roc, ktoré však dostanú viac mestské zameranie. Jedná sa v podstate o SUV verzie Pola a Golfu, konkurujúce Audi Q2, Q3, Mercedes GLA a BMW X2.

Foto: Auto Sina

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend