Kráľ triedy malých automobilov príde v novej generácií. Volkswagen Polo pre rok 2017 bude ľahšie, rýchlejšie, väčšie a príde aj ako ostré GTI.

Polo už iba ako päť-dverové

Nové Polo bude zdieľať spoločnú platformu MQB A0, spolu s ostatnými malými autami od VW Group, teda nasledovné generácie Škoda Fabia, Audi A1 a Seat Ibiza. Narastie hlavne rázvor a línia strechy, čím sa výrazne zväčší vnútorný priestor. Konkurencia totiž aktuálnu generáciu už oveľa prerástla.

VW Polo VI 2017 (1)

Najväčšou zmenou skrz celý koncern, bude vynechanie viacerých karosárskych verzií. Všetky autá založené na spoločnej malej platforme budú mať len päť dverí. Toto pomôže znížiť výrobné náklady a možnosť sústrediť sa na lepšiu výbavu a viac technologických noviniek. Dizajnovo sa priblíži súčasnej faceliftovanej generácií Golfu a Passatu.

VW Polo VI 2017 (10)

Medzi technologickými novinkami bude nový dotykový infotainment systém, ktorý v sebe kombinuje podporu pre Apple Carplay aj Android Auto. Z vodičských asistenčných systémov sa očakáva radarový tempomat, sledovanie mŕtvych uhlov, komplexný kamerový systém a nová generácia bezpečnostných systémov. Doobjednať si bude možné aj plne LED natáčacie svetlomety, bezkľúčový systém, adaptívne odpruženie a parkovací asistent, schopný sám vyhľadať a zaparkovať automobil.

Technické novinky sa udejú aj v rámci podvozka a ostatných častí. Budú ľahšie a pevnejšie čím zvýšia efektivitu a znížia spotrebu.

VW Polo VI 2017 (4)

Pod kapotou sa očakávajú už známe pohonné jednotky. Základ bude tvoriť trojvalec FSI o objeme jeden liter s výkonom 65 koní, a jeho prepĺňané varianty TSI s výkonom do 115 koní. Najvýkonnejší benzín TSI, okrem verzie GTI, by mal mať objem 1,5 litra, prepĺňanie a výkon okolo 160 koní.  Dieslové motory sa očakávajú už známe štvorvalcové prepĺňané motory, s výkonmi od 90 až 130 konských síl. Objaviť by sa mala aj varianta s pohonom na zemný plyn 1.0 TGI, teda trojvalec s výkonom 90 koní.

Ostré Polo GTI ako vrchol ponuky

Keďže znova konkurencia nespala ani v prípade silných a malých hothatchov, musí sa nové Polo GTI popasovať napr. s Cliom RS, Fiestou ST alebo aj so sesterskou Ibizou Cupra.

Pod kapotou by mal ostať preplňovaný motor 1.8 TSI, niektoré zdroje hovoria aj o motore 2.0 GTI. S určitosťou ale vieme, že výkon by mal narásť zo súčasných 189 koní na hodnotu väčšiu ako 215 konských síl.

VW Polo VI 2017 (7)

Namiesto prehnanej elektroniky, sa bude sústrediť na plne športovejšie diely. Tuhší podvozok, zavesenie kolies, výstuhy karosérie a podľa vzoru Ibiza Cupra, aj nastaviteľné tlmiče. Z elektronických pomôcok si zachová zámok diferenciálu, ktorý pomáha autu ostrejšie rezať zákruty.

Prevodovky sa očakávajú v automatickom aj manuálnom prevedení. Samozrejmosťou bude vynovená dvoj-spojková prevodovka DSG so siedmimi stupňami.

Dizajnovo bude chcieť verzia GTI upútať širšími blatníkmi, širším rozostupom kolies, dvojitou koncovkou výfuku, veľkými 18-palcovými kolesami a veľkými brzdami s červeno lakovanými brzdičmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend