Ako to už býva pomaly zvykom aj v automobilovom svete novinky sa dostávajú na svetlo sveta náhodou. Či už ide o naplánované náhody alebo naozaj nehody sa asi nedozvieme. Pravdou však je, že v poslednom mesiaci sa to stalo už Porsche, Nissanu, Suzuki a aj Mazde, ktorá nechtiac ukázala model Mazda Axela, u nás aj vo väčšine sveta, známa ako Mazda 3.

Už z fotiek môžeme vidieť, že sa jedná o veľmi malé zmeny, ktoré sú ľahko prehliadnuteľné. Zmeny sa však dotkli celej prednej časti, vrátane predných svetiel, nárazníka, kapoty a masky. Predné svetlá môžu byť navyše plne LED diódové. V zadnej časti sa zmena týka len nárazníka. Drsný výraz s pomocou dvoch koncoviek výfukov našťastie ostal.

Interiér prešiel kozmetickými zmenami materiálov, pozmeneným volantom a možnosťou plne elektronickej parkovacej brzdy. Z technologickej časti je najväčšou novinkou nový head-up displej, ktorý teraz dokáže zobrazovať viac informácií, napr. rýchlosť, pokyny z navigácie, prípadne informácie z audio systému. Vynovením prešiel aj bezpečnostný systém Advanced Smart City Break (ASCB), ktorý používa namiesto predchádzajúcej infračervenej laserovej technológie kameru, ktorá dokáže upozorniť na prekážky, napríklad prechádzajúcich chodcov v rozmedzí rýchlostí od 4 do 80 km/h.

Novinky v motorickej palete nie sú známe, takže môžeme očakávať pôvodnú ponuku benzínových a naftových motorov v objeme 1.5, 2.0 a 2.2 litra. Jedinou známou novinkou bude ponuka 1.5 naftového SkyActiv-D pre domáci japonský trh. Najzaujímavejšou motorovo-technologickou novinkou je G-Vectoring Control – systém rozdeľovania krútiaceho momentu medzi hnanými kolesami, podľa potreby výkonu a uhla natočenia kolies. Benefity tohto systému budú zjavné hlavne v zákrutách, prípadne na mokrej a zasneženej vozovke.

Podľa dostupných informácií by sa mala vynovená Mazda 3 dostať na trh už čoskoro.

Foto: Mazda

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Send this to a friend