APEX: Príbeh hyperauta – dokument, ktorý treba vidieť

Ak máte radi autá, a chcete spoznať svet výroby a hlavne vývoja toho najlepšieho, čo nám 4 kolesá poskytujú, určite si pozrite tento dokument. Continue Reading

Celý článok

Apple prejde od počítačov k autám ? Projekt Titan

Od počítačov, telefónov a tabletov, sa Apple presunie na výrobu áut. Možno. Posledné správy hovoria o zapojení sa bývalého viceprezidenta spoločnosti, Boba Mansfielda do projektu a navýšenie rozpočtu pre výskum a vývoj, na 10 miliárd dolárov. Continue Reading

Celý článok

Učni predstavili unikátne kupé Škoda Atero

26 žiakov Stredného odborného učilišťa strojárskeho Škoda Auto dokončilo svoje kupé snov. Tento pojazdný unikát na báze modelu Rapid Spaceback je už tretím učňovským automobilom, ktorý vznikol v rámci aktivít Škoda Akadémie.

Continue Reading

Celý článok

Budúcnosť mestskej hromadnej dopravy? Čínania vymysleli autobus, ktorý jazdí ponad autá

Dopravné zápchy v Číne sú legendárne. Jedna z nich má dokonca vlastnú stránku na Wikipédii. Vyzerá to ale tak, že by sa čoskoro mohli stať minulosťou. Teda ak sa zrealizuje plán tohto futuristického autobusu.

Je známy pod menom Transit Elevated Bus (TEB), čiže tranzitný vyvýšený autobus a je veľmi pravdepodobné, že by sa mohol stať budúcnosťou mestskej hromadnej dopravy. Momentálne je to len koncept, prvý prototyp by však mal začať jazdiť v meste Čchang-čou už v auguste. Miniatúra bola nedávno predstavená na 19. ročníku medzinárodnej technickej výstavy v čínskom Pekingu.

Continue Reading

Celý článok

11 dramatických momentov v motoršporte, ktoré sa stali v tomto roku

Z motoristického roku 2016 síce prešlo len zopár mesiacov, ale to neznamená že nebola núdza o zaujímavé momenty. Pozrite si tie najlepšie a najbláznivejšie.

Continue Reading

Celý článok

Google možno vyrobí auto s lepkavou karosériou, ktorá pri nehodách ochráni chodcov

Technologický gigant Google požiadal o patent špeciálne navrhnutej karosérie. Tá by slúžila ako určitá bariéra, ktorá by zabránila tomu, aby sa pri kolízii auta s chodcom, chodec nebezpečne odrazil od karosérie auta.

Continue Reading

Celý článok